Elena Cekiç Müzik Akademisi

Müzik ve İngilizce eğitimine 5 yaşında, yetenekli çocukların devam ettiği, Biysk Müzik Kolejinde başladı. Eğitim sırasında Moskova Konservatuarı öğretmenleri, Prof. A.Bahchiev, Prof. E.Sorokina ve Prof.M. Zheleznov olan hocalar ile 10 kez uluslar arası festivaller ve piyano düetlerine katıldı.
Paris Konservatuarı Sandra ve Jeroen Van Veen ,Dominigue Morel ve Dauglas Nemish (Kanada, Montreal) eğitmenleri Anna Louise ve Edward Türjon (ABD,Springfield) solo sanatçı olarak katıldığı, “Altay’ın genç yetenekleri “ yarışmasında birincilik ödülüne layık görüldü.
Yarışmalarda kazandığı derecelerden sonra çocuk fonu Khachaturyan VA Kültür Başkanı tarafından Müzik Barnaul College’de okumak üzere davet edildi. Buradaki eğitim sürecini de onur derecesi ile tamamlayarak mezun oldu. Novosibisk Devlet Konservatuarına girdi. Bu konservatuardan ‘da kırmızı diploma ile mezun oldu. Konservatuarda okurken oda müziği, eşlikçi ve solist olarak birçok (ulusal ve uluslar arası) yarışmaya katılarak dereceler aldı.(Çek Cumhuriyet, Bulgaristan, Rusya.)
2007 yılından bu yana Chamber Ensemble NGK (Novosibirsk Devlet Konservatuarı) başkanlığında başarılı bir şekilde çalıştı.
2008 Novosibirsk ‘te Pedagojik Yetenek yarışmasında birincilik ödülünü aldı.
2009 yılında Rusya ve Çin arasındaki kültürel alışveriş için delegasyona katıldı. Hem solist hem de refakatçi olarak bir dizi konser verdi.
2012’den beri Türkiye’de birçok ilden gelen değişik yaşlardaki ve seviyelerdeki öğrencilere yurtiçi ve yurtdışı akademik danışmanlık ve eğitmenlik yapıyor. 2018’den itibaren kendi müzik akademisini kurarak ( Elena Çekiç Music Academy’de ) derslere devam etmektedir.
2016 Şubat ayında Unesco Paris’de “Palmira İçin Barış” konserinde sahne aldık.
2019 Haziran ayında İstanbul Hisar Okulları’nın düzenlemiş olduğu ‘Uluslar arası Piyano Yarışması’nda jüri üyeliği yapmıştır.
2019 Ekim ayında Avustralya; Sydney ve Melborn de öğrencisi Mert Hakan Şeker’in dört solo resitali oldu.
Elena Çekiç son 5 yılda 16 farklı öğrenci ile uluslar arası yarışmalara katılıp dereceler kazanmıştır.Dünyaca ünlü konser salonları( Carnegie Hall –New York,Royal Albert Hall-London ,Centre for Fine Arts of Brussels,Musikverein-Vienna vb.)performans sergilemişlerdir.

Profesyonel

Elena Müzik Akademisi merkezimizde, alanında uzman, deneyimli eğitmenlerimiz nezaretinde miniklerimizden yetişkinlere her yaş grubu ve seviyeye yönelik profesyonel eğitimler verilmektedir..

Ödüllü

Yurt içinde ve Uluslararası platformlarda onlarca ödülü kazanmanın haklı gururu içerisindeyiz. Tüm öğrencilerimizin bütün organizasyonlarda en iyi şekilde yarışabilmesi adına gereken bütün eğitim ve altyapı çalışmalarında onların yanlarındayız.

Kaliteli

Eğitimlerimizde samimi ve kaliteli çalışma ortamından ,kişiye özel hazırlanan programlarımızla bizi başarıya götüren  kaliteli eğitim ve daima başarı parolasıyla çalışıyoruz…